| sokey a întrebat:

As vrea exempul de niste profiluri la liceu pentru o cariera de succes. Eu sunt acum la Turism si Alimentatie si e foarte slab liceul, nu am sanse sa iau bacul si vreau atestatul de ospatar. Imi puteti enumera niste profiluri si ce pot ajunge daca pot sa iau atestatul de la ele? Multumesc.

1 răspuns:
| Mara14 a răspuns:

Depinde ce intelegi prin cariera de succes. Ca ospatar asta nu este cariera, ci sclavie. Profiluri de liceu de unde iesi un om cu cariera sunt cele normale: stiinte sociale(facultate de drept) stiinte ale naturii(medicina, bio-chimie), mate-info( IT-ist), filologia nu prea scoate oameni de cariera dar majoritatea fac dreptul sau litere(slugi)