| lSarcastiquel a întrebat:

As vrea sa dau admitere la Facultatea de Drept din Bucuresti vara viitoare, vreau sa merg pe avocatura. Am inteles de la o prietena ca poti da la drept si la o postliceala in acelasi timp. Este posibil? Cum poti practica doar meserii in acelasi timp?

1 răspuns:
| Ioanaah a răspuns:

Eu cred că trebuie să te decizi unde vrei. Și eu vreau la Drept și știu sigur că e mult de învățat. Cu toate că și Postliceala te poate ajuta, nu ajungi medic daca o termini...maxim o asistenta sau farmacistă. Cel mai bun sfat e sa te decizi ce îți dorești cu adevărat să faci. Anii de studenție se spune că sunt cei mai frumoși ani și nu cred că vrei sa fii stresată 4 ani din cauza sesiunilor, sau a orelor?