| Davido41 a întrebat:

As vrea sa dau examenul B2 de cambridge, urmand sa urmez o facultate de limbi straine ( sunt a 10-a). Si ma gandeam sa dau C2 in facultate cand imi perfectionez limba. Credeti ca e o idee buna sa dau B2 si sa merg la sigur sa am bacul asigurat sau sa incerc C1? Oricum ar fi o sa-l redau ca sa iau C2!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai bine îl dai atunci dacă tot ții așa mult să ai C2, bacu e nimic toată. n-are rost să dai 600 lei + pregătire și tot să scapi de bac și eventual admitere

| RaduRobertRO a răspuns:

Totul depinde cu ce scop vrei sa dai examenele. Numai tu poti decide ce te avantajeaza mai mult.