| Andrei0808 a întrebat:

As vrea sa dau firma care care ma concediat nelegal care mi-a interzis accesul la locul de munca la vreo televeziune sau vreun site de stiri din oras sa stie toata lumea ce firma de mizerie este sa se fereasca lumea de ea.Le am facut reclamatie la itm dar nu au intervenit.Ce parere aveti?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Că dacă tu nu am dreptate și ei te dau in judecata o belești. Așa că atenție

| Andrei0808 explică (pentru suntserios):

Ma dat afara de pe o zi pe alta, nu a respectat legea, fara preaviz si mi au desfacut contractul pe absente nemotivate, contestatie am facut deja dar nu stiu ce sanse am

| suntserios a răspuns (pentru Andrei0808):

Pai și ai facut absente nemotivate?

| Andrei0808 explică (pentru suntserios):

Normal ca Am facut absente nemotivate ca nu ma mai primeau la munca, si au facut concediere mascata cum ca eu nu as fi vrut sa ma prezint am inregistrat cum ca ma obliga sa imi dau demisia.In a doua zi m-am dus la itm si ei o zis sa ma duc sa ma impac cu ei, m-am dus dar ei au spus sa plec, si dupa am plecat.Am mai fost de vreo 5 ori dupa aceea sa i inregistrez ca vor sa faca conciedierea mascata si ma ameninta ca cheama politia, le-am facut si plangere la politie dar pana s-au sesizat politia au incetat contractul.Nu stiam cum sa fac sa mai am dovezi, le-am facut reclamatie, ministerul muncii si ministrul justitiei si la comisia europeana, dar toti ziceau ca trimit plangerea la itm ca nu este de competenta lor.Nici acum nu i-as lasa sa scape dar nu stiu ce sanse am in instanta, am pus la dosar reclamatile la itm si de la ministerul muncii.

| suntserios a răspuns (pentru Andrei0808):

Deci până la urmă ai lipsit nemotivat nu?

| Andrei0808 explică (pentru suntserios):

Asa mi -au desfacut contractul, nu ma mai primeau la munca sa zica ca eu nu mai vreau sa ma duc.

| MistarGoGu a răspuns:

Doar dacă ai nervi și bani de umblat prin tribunale! Sunt unii care fac rău lumea ii reclama pe la televiziuni SI CULMEA tot ei sar cu gura mare ii dau în judecata pentru defăimare și prejudicii de imagine! AUZI TUPEU Jegos! Asa ca ai grija pe cine zgandari! Sa nu te trezesti intr-un cacAO și mai mare!

| MistarGoGu a răspuns:

Ce te așteptai de la ITM? Mulți patroni sunt anunțati de controale chiar de oameni din interior! Pe $pagi grase, vacante, băuturi, mobila depinde fiecare patron ce firma are!