| Psihotiquew a întrebat:

Aş vrea să dau la Academia de Poliţie Bucureşti.
Am înţeles că unii îşi plătesc locurile acolo şi că dacă vrei să prinzi o repartizare bună, ar cam trebui să plăteşti.
S-ar putea să pierd un loc în favoarea unui altuia care-şi plăteşte locul?
E adevărat că se practică aşa ceva?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca este ceva adevarat, mai ales la Academia de Politie.

| mikaguapa a răspuns:

Trebuie sa fii foarte BUN ca sa reusesti sa intri. Intr-adevar, din alea 200 de locuri iti garantez ca jumatate din ele sunt deja asigurate. Eu am dat vara asta, dar n-am reusit. Te sfatuiesc sa incerci ca sa nu regreti ca n-ai incercat, dar pregateste-te foarte bine. Este concurenta si iti zic din propria experienta ca este foarte greu sa fii respins stiind ca ai muncit din greu. Multa bafta si pune mana pe antrenament zilnic si meditatii la greu ca fara o nota de 8, 50 n-ai sanse. happy Succes!

| Psihotiquew explică:

La asta mă gândeam şi eu.
De aceea întrebam.
Sper să primesc un răspuns concret, nu aş vrea să merg la Academie dacă se inatampla asemenea lucruri.