| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa dau la arhitectura, dar am inteles ca trebuie mai intai sa faci meditatii. Sunt in clasa a 11-a si cred ca ar trebui sa ma apuc de ele. Sunt din Bucuresti. Mi-ati putea da vreo indicatie in legatura ca vreun profesor de facultate pentru ca am inteles ca astfel vei trece acel examen de la inceput mult mai usor. (un profesor bunicel si nu foarte costisitor- cam cat ar costa?). Apropo, in ce consta acel examen? M-ati putea ajuta? Si am inteles ca exista mai multe ramuri la aceasta facultate... pe care oare ar trebui sa o aleg?

2 răspunsuri:
| inginer a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci o vizita la secretariatul facultatii. Or sa te indrume mai bine acolo.

| chibreta a răspuns:

Intereseaza-te si pe la colegi, poate iti recomanda vreun profesor. Ai putea sa incerci la Nitulescu, dar daca nu te descurci nu te primeste la meditatii. O sa iti dea un fel de examen ca sa te accepte la lectii. Examenul de admitere consta in multe ore de desen, vreo 4 parca. Cat despre ramuri, vezi ce ti se potriveste mai bine.