| alexandracosmin a întrebat:

As vrea sa devin asistenta sau doctorita oftalmolog, ce facultate ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu exista o alta varianta decat Facultatea de Medicina.

| NoSmile a răspuns:

Pentru asistent medical va trebui sa faci o postliceala pentru asistenti medicali ( poti opta doar pentru o anumita specialitate sau pentru generalist)
Ca sa devii medc, trebuie sa urmezi facultatea de medicina. E foarte grea. La admitere vei da examen din biologie.
Dar atata timp cat iti doresti, nimic nu-i imposibil!
Succes!

| PinkPanther001 a răspuns:

Facultatea de medicina

| Doc22 a răspuns:

Medicina

| c2000 a răspuns:

Https://lunguldrumpanadeparte.wordpress.com/......t-medical/
Pt asistent medical

pentru doctor-----medicina

| Laly06062000 a răspuns:

Imi poate da si mie cineva sfaturi despre cum e la medicina? Merita sa ma fac doctor?