| yoana_7624 a întrebat:

As vrea sa fac facultatea de astronomie dar nu exista decat in strainatate. imi puteti spune in ce tari si ceva informatii pls

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci facultatea de matematica, acolo se fac si cursuri de astronomie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Italia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista facultate de astronomie la viena, univie.com dureaza 4 semestre si costra 15 euro pe semestru pentru cetateni ai uniunii europene.

| IQOnly a răspuns:

Poti face facultatea de astronauti in America.

| AliciaSwan a răspuns:

Nu poti sa obtii prea mult ajutor de aici... cel mai bine e sa cauti prin orice mijloace pe cont propriu.Si eu sunt interesata de acelasi lucru.Stiu ca astronomia presupune o imensa cunoastere a matematicii si a fizicii, dar pana la urma nu ai cum sa iesi in pierdere, doar matematica si legile fizicii guverneaza in tot universul sau multitudinea de universuri care exista. O adevarata frumusete...happy