| Annddrreei a întrebat:

As vrea sa fac modulul pedagogic, dar la Brasov (eu sunt la farmacie ), dar sa nu dureze 3 ani, adica exista posibilitatea sa durezze dar 1 an pentru a obtine nivelul 2 la Brasov? Cu cine pot discuta mai multe detalii(poate va oferiti voi)?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

In mod normal durează 6 semestre. In ultimul an cred ca se face practica deci e obligatoriu sa le iei pas cu pas. Auzisem de o varianta cum ca dacă ești anul 2 de facultate și nu te-ai înscris la acel modul, te poți înscrie și sa ti se pună ca restante cele 2 examene pe care ar fi trebuit sa le dai in anul 1, dar asta s-ar putea doar in anul următor, adică poți reduce la cel mult 2 ani, nu îl poți face intr-un an ca legal nu ai voie. Singura soluție e sa vorbesti profesoara care se ocupa de acest modul, ea știe toate formalitățile, o cauți și o intrebi, nu pierzi nimic.