| mIsTeR a întrebat:

As vrea sa lucrez intr-un domeniu de limbi straine? cam cat mar plati? mersi

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Pentru traduceri: 3-5 Euro pagina, depinde ce acreditari iti iei/daca. Pentru interpret, poti ajunge la 50 Euro pe zi; ghid turistic pentru straini cam la fel, 50-100 euro, dar vin neregulat banii.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te platesc mult mai bine, daca stii un cuplu de limbi mai rare, de exemplu rusa si germana sau olandeza. Dar trebuie sa le stii foarte bine.

daniela
| daniela a răspuns:

Poti sa dai meditatii si asta inseamna cca ao euro pe sedinta si cred ca e mai usor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar mai mult, dar tu nu stii nici gramatica limbii romane. Si nu lucra "intr-un domeniu" doar in functie de cat te-ar plati, ci in primul rand pentru ca-ti place "domeniul" respectiv. Parerea mea...

| nicoleta_5825 a răspuns:

Psiholoaga a raspuns ceva, dar nu asta ar fi raspunsul, ci mai degraba totul depinde de firma/societatea pentru care vrei sa lucrezi, publica sau privata.