| Missdaydreaming a întrebat:

Aş vrea să mă angajez pe vară, însă nu ştiu ce aş putea trece in CV dat fiind faptul că ar fi primul meu job, nu am avut nicio altă ocupaţie, decât cea de elev. Vreun sfat?

5 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salutari
Nu stiu ce speri tu sa te angajezi, dar pentru joburi unde nu este nevoie de calificare nu e necesar un cv bogat.

Daca vrei ceva unde ai nevoei de calificare, musai ceva cursuri, diplome, in cel mai rau caz un portofoliu in domeniu.

Bafta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cursuri, diplome, proiecte cam ce ai facut tu in timpul scolii

| Agnieszka a răspuns:

De la diplome, la activitati extra scolare, voluntariat. De obicei joburile sezoniere nu necesita prea multa experienta si bataie de cap, dar poti sa iti scrii calitatile. Se cauta mereu tineri dinamici cu o atitudine pozitiva.

| BengaMihai a răspuns:

Participari la concursuri in scoala sau porti deschise. si astea ajuta la CV tau