| Kostzy a întrebat:

As vrea sa ma angajez receptioner de hotel... nu am experienta si nici calificare.Dar am vazut ca se cauta si fara.O singura intrebare am...este un job greu,stresant,vei fi apreciat la locul de munca,trebuie neaparat sa cunosti engleza avansat? ce faci intr-o zi normala de lucru, care sunt atributiile care mi s-ar cuveni? astept raspunsuri de la cei care lucreaza in acest domeniu.

Răspuns Câştigător
| Betty12345678 a răspuns:

Nu e atat de stresant decat daca toti clientii vin deodata.Eu am lucrat in domeniu si chiar recomand.E bine sa stii limba engleza la nivel de conversatie, sa le dai indicatii clientilor, sa le comunici preturile.Tu trebuie sa ii introduci in sistem, sa ii incasesti si sa le faci factura, nu e chiar atat de greu, intr-o zi a-i putea sa inveti tot ce e de facut.