| Cori234 a întrebat:

As vrea sa ma apuc de Blog, dar mama nu ma lasa.Va rog spuneti-mi cum sa o conving sa ma lase! Imi place foarte mult sa scriu!

Funda!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Scrie si fara sa stie ea, nu trebuie sa stie tot ce faci pe internet. Si dupa un timp daca merge bine, ii poti arata rezultatul si poate isi va schimba parerea, sau tu te vei plictisi inainte sa devina ceva serios.

| Cori234 explică (pentru Adry05):

Imi pare rau, nu vreau sa fac ceva fara sa le spun parintilor. Oricum e o idee buna dar foarte rebela. Mulțumesc pentru răspuns dar nu o voi face.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cori234):

Asa este rolling on the floor, nici s. pana la 50 de ani sa nu faci, dar tot asa, tu sa le ceri permisiunea parintilor ca sa faci acel lucru laughing...

| MestecGuma a răspuns:

Nu cred ca ai pus intrebarea asta. Mami nu ma lasa. Tu te auzi? Nu te lasa sa ai bloc unde sa scrii dar in schimb te lasa sa umbli pe pc? Ciudati parinti... din ce in ce mai comunisti, scuza-ma ca-ti zic. Eu scriu de la 12 ani pe un blog deci... tu esti genul ala de copil care va depinde de parinti FOREVER.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce mama/tata crezi ca isi lasa copilul sa faca anumite chestii. Ei spun ca tu mai bine de timpul ala ar trebui sa inveti presupun, s-au sa faci multe alte chestii. Pana nu faci ceva fara de care ei sa stie crezi ca te vor aprecia? Eu am inceput cu pc-urile de la varsta de 7 ani, crezi ca ma lasau ai mei sa le demontez? Hah... Daca nu vrei sa incerci cateva vlog-uri sau ce vrei tu sa faci mai pe ascuns, si apoi daca chiar da rezultate sa le arati, uite mama/tata am atatia abonati sau etc, o sa primesc la x abonati din partea Youtube premiul x, etc. Altfel nu faci nimic, dar, daca chiar nu vrei sa faci nimic pe ascuns fara stirea lor. NU MAI FA!