| DidiiiAllm a întrebat:

As vrea sa ma duc la Colegiul National Pedagogic, dar in Constanta la acest profil vocational, din cate am inteles trebuie sa dau bilingv din Engleza, iar eu sunt praf, altii mi-au spus ca trebuie sa dau proba sportiva, cum este defapt si ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Din cate stiu la astfel de licee e proba sportiva si de dictie, dar si de aptitudini muzicale.Acum poate ca acest colegiu are si alta specializare, Engleza si atunci se da si limba straina.Intreaba la fata locului si vei afla.

1 răspuns:
| Andreea_Ionela_1995 a răspuns:

Dai proba la engleza scrisă si orală, la muzica, româna, desen, sport