| BLADE22 a întrebat:

As vrea sa ma fac asistenta dar nu prea imi place chimia.Îmi trebuie sa stiu foarte bine chimie?

Răspuns Câştigător
| Bota_Valentin_1991 a răspuns:

Nu iti trebuie neaparat chimie, cunosc persoane care sunt la asistenti medicali, si cursurile sunt din Biologie, mai exact Anatomie, stiam ca la asistent farmacie iti trebuie cunostinte din domeniul chimiei.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce fel de asistenta? Ca sunt mai multe feluri de asistente. Ca asistenta sanitara trebuie sa cunosti multa biologie. Daca la asta te referi.

| Roxx_Kati_1994 a răspuns:

Din cate stiu, se face mai multă biologie decat chimie. Acum depinde si unde dai : facultate sau postliceala.

| BLADE22 explică:

Asistenta medicală