| Chichişan_Paul_2001 a întrebat:

Aș vrea sa ma fac fie Jandarm, fie membru SRI.Ce-mi recomandati?

6 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

La SRI e mult mai greu de intrat. Pana la urma face parte din serviciile secrete, nu intra oricine. Plus ca trebuie sa intri la universitatea lor (găsești pe site). La jandarmi e mai simplu, joacă de subofițeri Falticeni-Dragasani, 1 an, dupa esti direct in strada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jandarm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu aș alege SRI.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La noi se numește ABW - Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

| KanameKuran a răspuns:

Iti recomand sa termini liceul.

| aliipt99 a răspuns:

Jandarm.Daca devii membru SRI nu te vei putea angaja daca iti dai demisia in multe locuri. Vei fi mereu privit ca fiind de la SRI si nu te va angaja nimeni in politie, jandarmerie, n ai drept de participare la barou, profesorat etc. Daca te bagi in domeniu trebuie sa fii acolo toata viata.