| proiectlafranceza a întrebat:

As vrea sa ma inscriu la Babes Bolyai la informatica in engleza. Intrebarea mea este daca certificatul de limba engleza trebuie tradus in romana sau se poate pastra in original, in engleza.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intreaba acolo. Nu avem de unde sti.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Tulai Doamne, ce oroare ar fi să-l ceară tradus. În România noastră nu m-ar mira nimic, dar ar fi de cascadorii râsului să ceară o entitate care predă în engleză un act tradus în română pentru că în engleză nu ar fi inteligibil. Întreabă și tu la secretariat.

Bula
| Bula a răspuns:

Duci cu tine originalul si o copie.
Copia lasi in dosar, originalul tii la tine (arati doar pentru conformitate).
Daca-ti cere traducere, atunci spune ca profesorii vor intelege, restul personalului n-are decat sa invete si ei engleza. tongue