| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi spuneti si mie cate ceva despre Facultatea de Calculatoare. unde pot sa ma angajez dupa terminarea facultatii?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te faci profa de infobig grinnu prea ai un viitor din chestia asta fiindca si varul meu a facut facultatea acum este nevoit sa faca alta facultate fiindca si-a dat seama ca nu poate sa faca nimic

| laptopnews a răspuns:

Te referi la facultatea de Automatica si Calculatoare din cadrul Politehnicii? daca da, acolo te vei specializa pe partea de programare. facultatile insa nu sunt up to date cu ceea ce se cauta pe piata, insa deprinzi tehnica invatarii unui limbaj de programare si dupa adaptezi, important e sa stii algoritmii. Poti lucra intr-o firma de programatori, sau in departamentul de IT al unei companii, poti sa te speicalizei si pe baze de date.vezi Oracle.
Posibilitatile sunt multiple, depinde mult si de ceea ce vrei sa faci. sa ai in vedere totusi ca meseria fiind de specialist, trebuie sa iti placa informatica, matematica, fizica de care te vei lovi in facultatehee hee si la admitere bineinteles.

Succes!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Dacă te referi la Vest, cele mai multe şanse cred că le-ai avea în învăţământ. Încearcă la poli la automatică şi calculatoare. Nu ştiu ce ai putea găsi. Eventual un job se programator sau ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu o sa te poti angaja nicaieri doar cu o diploma, din intrebarea ta reiese ca tu ai impresia ca daca faci o facultate gata ai un loc de mucna asigurat. Ai putea totusi sa te faci profa de info cum zicea cineva mai jos, ca mi se pare cam acelasi lucru. faci prezenta, lasi copiii sa stea pe mess sau sa joace un conquiztador si tu iti vezi de treburi.

In romania nu prea ai ce sa faci cu o astfel de facultate, pentru ca programele sunt depasite fata de ce se cere pe piata. deci daca nu iti place foarte mult informatica, si nu ai de gand sa inveti SINGUR las-o balta.