| SamyRuben a întrebat:

As vrea sa stiu acesti ihiologi mai exista si astazi?
daca da, meseria lor este platita? si casa devin un ihtiolog ce liceu ar trebui sa ac si cefacultate ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Da, evident ca exista si astazi.
Pana si Universitatea Harvard are departament de Ihtiologie. Aceasta este o ramura a zoologiei si reprezinta baza teoretica a pisciculturii.

Ai putea urma de exemplu Facultatea de Zootehnie, specializarea Piscicultura si Acvacultura.

1 răspuns:
| AdrianDihoricescu a răspuns:

Păi de ce să nu existe, au murit peştii? Orice meserie este plătită, liceu nu ştiu, facultate însă, probabil ceva pe biologie.