| Bloody369 a întrebat:

As vrea sa stiu care dintre urmatoarele sectii ale facultatilor este mai buna: UTCN sectia Electronica si Telecomunicati, sectia automatica de la aceeasi facultate sau UBB sectia Informatica( Din Cluj). Deasemenea as mai vrea sa stiu cat de grele sunt aceate facultati si care iti ofera mai multe oportunitati dupa terminare.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce vrei tu sa faci, daca vrei programare pura atunci Informatica e ceea ce cauti nu Electronica.

Oportunitatile de angajare tin doar de tine in final nu de diploma, mai ales daca optezi pentru o cariera in IT