| Fernando9Torres a întrebat:

As vrea sa știu dacă exista cineva aici ce-mi poate oferi niște informații despre lucrul in echipajul pe avion(steward). De la programul de pregătire pana la orarul de lucru/ salar(aproximativ) și studii necesare(minime). Știu ca diferă de la companie la companie dar ca idee generală. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ca idee generala: trebuie sa ai aptitudini fizice si intelectuale peste barem, dupa care vei urma o pregatire intensa, cu multe profile (comportament, psihologie, autoaparare, prim ajutor etc.).
Salariile difera de la companie la companie, in functie de cursele parcurse, modul de comportament, vechime etc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai întâi este un examen de selecție. Apoi un curs. Orarul de lucru îl determină compania, cursele pe care le ai. Asta este ideea generală.