| marius12166 a întrebat:

Aș vrea să studiez în Franța la limbi străine.
Oare care este procedura de înscriere?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cerere.

| Violleta2022 a răspuns:

Contactezi Universitate franceza si ceri relatii acolo.
Ori cauti website-ul facultatii care te intereseaza, din Franta si vezi care sunt cerintele pentru studentii starini, daca esti eligibil sa te inscrii, ce acte sa ai asupra ta, cum sa participi la examenul de admitere si evident cum platesti facultatea.

| Violleta2022 a răspuns:

Am si eu o curiozitate, de ce ai vrea sa studiezi limbi straine in Franta, unde facultatea te-ar putea costa 20 mii euro PE AN, cand poti studia "limbi straine" in Romania, pe bani foarte putini, sau pe gratis, daca intri "la buget"?