| EvangelineLovin a întrebat:

As vrea sa traduc filme, sa fac subtitrari pentru filme (din astea pe care poti sa le vezi online), dar nu prea stiu ce ar trebui sa fac. E cineva care se ocupa cu asta sa-mi spuna si mie ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| alexmarton a răspuns:

Creez un fisier Notepad, il redenumesti film.srt sau film.sub... urmand apoi sa scrii pe framuri, cat vb ala de exemplu:
{300}{650}Ana are mere.
ce e in paranteza explica timpul de la. la care sa se termine.
PS: subtitrarea sa aiba acelasi nume ca filmul iar daca faci pe BSPlayer test, loveste pe Timpul de fim, de x ori pana iti apare framurile asa poti sa vezi, cand zice omul ceva intre timpul de framuri, tu ii pui pauza, si urmez exemplul meu. Te descurci ca esti mare
bafta!

| EvangelineLovin explică (pentru alexmarton):

Cam complicat ce spui tu aici. oricum intre timp am gasit, si e mai simplu. ai funda pentru deranj. happy

1 răspuns: