| Bardea_Alex_1990 a întrebat:

As vrea sa va pun o intrebare grea TPU:ce profil mi-ati propune sa aleg, vreau parerea voastra
1. Mate Info
2.Stiintele sociale
3.Stiintele naturii
sau
4.Economic
P.S.:as putea intra oriunde iar raspunsul cel mai bun va primi funda* happy

Răspuns Câştigător
| elena999 a răspuns:

Tu trebuie sa alegi ceea ce iti place.Eu una as alege stiinte sociale.Dar daca tie iti place matematica, atunci nu ar trebui sa intrii la stiinte sociale, pentru ca acolo nu se da bacul la mate.Mie una imi place matematica, dar meseria pe care vreau sa o urmez nu implica matematica sau biologia.Gandeste-te ce vrei sa te faci. Daca vrei sa devii avocat,psiholog te duci la stiinte sociale,daca vrei doctor sau chimist la stiinte ale naturii, daca vrei arhitect sau inginer la mate-info, iar daca vrei economist atunci la economic. Unii zic ca poti intra la orice facultate indiferent de profil, dar pe bune acuma, daca nu dai bacul la mate nu stiu cum o sa urmezi o profesie care implica matematica.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este adevarat ca esti inca un copil, dar pui o intrebare de parca ai avea 10 ani. Este adevarat ca profilul "mate info" este cel mai indicat pentru copii "buni", dar tu trebuie sa alegi ceea ce crezi ca iti place tie, nu noua!

| AAALEXAAANDRUUUUU a răspuns:

Daca le ai cu matematica iti recomand profilul de mate info si tot asa si la celelalte profiluri depinde cu ce le ai, eu as alege unul dintre economic sau stiintele sociale

| XxZenXx a răspuns:

Mate info sau economic cel mai bine, te va ajuta in viitor.