| anonim_4396 a întrebat:

Asi dorii sa aflu mai multe despre admiterea la Stomatologie, din ce capitole ale chimiei, biologiei, si fizicii se dau teste. Si aveti idee cumva unde pot gasi diverse teste?

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Depinde de orasul la care dai,la Bucuresti de ex tematica este afisata pe site-ul UMF.Dar oricum, la orice facultate de medicina ai vrea sa dai, iti trebuie toata biologia de a11-a,chimia de a 10-a si a11a iar la fizica nu stiu.Intrebarile pica din toata materia, mai putin din capitolele introductive.

1 răspuns:
| ancadragutza a răspuns:

Buna,nu stiu daca se da si la fizica, eu sunt la medicina si nu am dat.dar la chimie se da sigur din toata materia de clasa 12 si anatomia in special a craniuluisper ca nu ma insel si te-am ajutat cat de cat. pupici