| NumelePublicExistaInBazaDaDate a întrebat:

Asistenti Medicali Generalisti.
Intrebarea este pentru cineva din cadrul medical

Doresc sa urmez facultatea de asistent medical generalist care dureaza 4 ani si nu e extrem de ieftina. Intrebarea mea : Care este salarul unui asistent medical? Merita investit 4 ani in aceasta meserie? ( avand in vedere ca traim din salar si nu din munca volunatara )

Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

In RO salariul e de rah.Dar afara e 1500-2000 euro, asa ca se merita, dar sa pleci si asa tara asta e terminata.la inceput e vreo 800 lei-in Ro.

1 răspuns: