| Elisa_7337 a întrebat:

Astazi am spectacol, sunt solista si am foarte multe emotii. Ma poate ajuta cineva sa scap de ele?

Răspuns Câştigător
| IIIx333III a răspuns:

Iti spun din propria experienta, de emotii nu poate scapa nimeni. Cu cat vrei sa scapi de ele, cu atat mai multe o sa ai. Deci... vei avea emotii non-stp, dar cand te vei urca pe scena si vei spune primele versuri este ca si cum te-ai deschide, nu va mai conta nimic. Bucura-te pentru ca nu multi canta in fata unui public! Ai incredere in tine!

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Este normal sa ai emotii mai ales cand publicul este cel care te pote aplauda pentru calitatea si modul cum iti interpretezi repertoriu. Oricum daca spectacolul muzical are loc intr-o sala de spectacole, datorita reflectoarelor aproape ca nu vezi nimic in sala. Emotiile sunt mai putine sau chiar dispar de tot atunci cand stapanesti bine partitura si orchestra nu gafeaza.

| Doddel a răspuns:

Chill. ce-o fi o fi!
Simte-te bine pe scenă.

| qtheodora a răspuns:

Eu vineri am fost prezentatoare la un concurs si aveam emoti dar dupa ce am inceput sa vb. au trecut emotile... poti sa faci un exerciutiu de respiratie ...sau sa gandesti pozitiv sa spui ca va fi totul bine etc.si o sa vezi ca scapi de emoti.bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Concentreaza-te pe public, pe oameni si nu pe tine. E bine sa ai emotii dar sa te gandesti ce vrei sa le transmiti si cum vrei ca ei sa se simta dupa ce te vor asculta. Serveste-i! Asta fac marii cantareti, marii actori, se didica total publicului. Succes! Oricum oamenilor nu le pasa cat de multe stii ci cat de mult iti pasa tie de ei!

| MeUFO a răspuns:

Bună! Fă următorul exerciţiu de respiraţie. În faţa ferestrei deschise inspiră adânc, numără rar până la 8. Opreşte inspiraţia, înghite în sec, apoi expiră tot aşa încet. Repetă calm, de şase ori. Succes!
Te invit după spectacol pe http://lecturirecenzate.ro/

| lumiganlatisse a răspuns:

Si voi sunteti frumoase, LUMIGAN te ajuta sa ai cele mai frumoase gene:densitate si lungime, colorit intens.Va invitam pe websit: http://www.lumiganlatisse.co.cc/.