| MRBratu a întrebat:

Astept sa ma sune cei de la fancurier, ce salariu o sa am de început și este ok pe un post de curier? (curiozitate)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un curier ajunge sa castige si 2600 ron/luna. Asta in functie de experienta si vechime in firma. Pentru inceput vei lua undeva la 2000 lei. Posibil sa iti treaca mai putin pe contract,iar in mana sa iei mai mult. Am lucrat la fan courier, dar nu curier. Am lucrat in depozit noaptea, pe tranzit. Ai sa vezi si tu ca noaptea sunt oameni care lucreaza, iar dimineata preiei tu coletele. E mult de munca, mai ales in preajma Black Friday, Craciun, Pasti.

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Curierii sunt platiti cel mai prost la ei, mai bine intreaba daca au alt post.

| Violleta2022 a răspuns:

Salariul minim pe economie!
Ca nu-ti cer experienta sau facultati, pentru un simplu post de curier.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt platiti destul de bine curierii dar se trage de ei de nu e adevarat

| minrest a răspuns:

1. Minim pe economie. 2. Este OK deocamdata; daca nu ai scoala ce poti sa faci?

| MRBratu explică (pentru minrest):

Îs anul I la asistenți medicali generaliști. De unde știi ca "nu am școală"

| minrest a răspuns (pentru MRBratu):

Deocamdata, dragul meu; cum de unde stiu ca nu ai scoala, din faptul ca te angajezi curier, evident; deocamdata nu ai scoala, dar cand termini scoala si iesi asistent medical, o sa ai si scoala, si alte posibilitati decat acum. Nu voiam sa spun ca nu ai gradinita sau scoala primara, voiam sa spun ca nu ai o facultate adevarata si cautata; DEOCAMDATA.

| Raducons a răspuns:

Este ok cum este, Daca nu ai posibilitatea sa faci altceva e mai bine decat sa nu faci nimic.Probabil ca vei avea 1500 net.