| Lyndsey a întrebat:

Asteptati scoala? De ce? Multumesc anticipat!happy

Răspuns Câştigător
| Catrinn a răspuns:

Buna! Cand am intrat in vacanta imi doream nespus de mult sa marg la scoala, dar odata cu trecerea timpului mi-am dat seama ca este mai bine acasa si nu vreau sub nici o forma sa inceapa scoala.X_x Poate si din cauza ca nu mi-am facut temele, dar mai am timp.
Succes in noul an de scoala, Lyndsey!

15 răspunsuri:
| TraficDeMentosane a răspuns:

Astept sa-mi vad colegii thinking m astept pauzele, si orele in care nu facem mai nimic, doar povestim big grin. Cam atat I don't want to see.

| Catrinn a răspuns:

Multumesc pentru fundita, draga mea!:*

| DarkBlood32 a răspuns:

Putin love struck
Mi-e asa dor de colegi, mai ales de baiatul care-l plac. crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu stiu ce sa raspund. Poate. Fiindca e aiurea vacanta mea.Vacantele mele in general.Dar asta le-a intrecut pe toate.Asteptam vara cu atata naivitate.Dar am fost o proasta.O saptamana sau ceva de genul am iesit si cu colegii,dar eram prea proasta sa apreciez si veneam acasa si plangeam, oare aveam eu habar ca mi se va interzice si asta? Apoi am mers la Campulung unde speram sa-mi intalnesc fostul iubit, care e clar ca nici nu ma mai baga in seama.Mi s-a stricat si telefonul. Logic nu primesc altul prea curand si primesc decat rable deja stricate.A trebuit sa stau cu paraciosul de fratimiu sa fumez pe ascuns, sa stau si sa plang si sa nu ma bucur nici macar acum, aveam atatea sperante. Dupa am ajuns acasa si a inceput calvarul.NU mai suport.NU am voie nici macar sa ies din casa poate decat cu fratimiu sa ma fac de ras.Ai mei ma obliga sa stau toata ziua in casa sa fac mate, cand am teme la romana.Eu ma bazez pe romana si trebuie sa invat pe ascuns.S-a ales praful.Intr-o zi vruiam si eu sa ies nu mai iesisem de cel putin o luna.Si crezi ca m-au lasat.NU.Cica sunt o drogata si nu primesc nimic si daca mai spune radu(fratimiu)ca am indraznit sa chem pe cineva imi rupe picioarele.Niciodata nu sunt multumiti.Ma bat cu cureaua pentru orice.Asta imi mai lipsea a fost picatura care a umplut paharul cum sa-mi interzica sa am prieteni? era singurul lucru care imi ramasese.Intr-o zi plecasera de acasa dar nu aveam curaj sa ies mi-era frica ca se intorc.Deci in concluzie, da astept scoala intr-un fel mai rau nu se poate.NIci nu stiu de ce am scris toate astea aici dar incerc sa ma descarc. Iarta-ma si vacanta placuta.

| PlayTheGame a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna! Naspa vacanta, app sa stii ca nu esti singura cu teroare ok in cazul meu sper ca a incetat dar nici asa de mare nu a fost fata de a ta. Oricum bafta si parerea mea e ca ai 2 variate ori leo platesti alor tai fratetau si parintilor ori astepti sa cresti si te duci draq din casa si rupi ori ce legatura cu ei app daca nu platesteleo noaptea cand dorm da drumu la gaze sa vezi si tu ARTIFICII laughing) oricum bafta si nu o lua in serios asteapta sa cresi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru PlayTheGame):

Mersi pentru sfat.Mda.mi-e si groaza. Poate tot ce mi se intampla acum e din cauza mea.Pana sa moara bunica-mea maica-mea se purta frumos si nu stiu ce.M-a facut sa o urasc pe bunica-mea. Bunica-mea incerca sa ma avertizeze.Mi-a salvat intr-un fel copilaria cand m-a tinut departe de parinti.Dar timpul a trecut.Ea a murit din cauza mea.Simtea ca nu mai are pentru ce lupta, acum inteleg prea bine cum se simtea.Am fost asa proasta.Acum de cand a murit viata mea s-a schimbat in rau.Chiar in anul in care a murit ai mei m-au dat afara din casa. Daca as fi avut la cine sa ma duc.Dar ma despartisem curand de un baiat si inca nu imi revenisem.Motivul pentru care m-au dat afara din casa era ca de ce sa vorbesc cu vara-mea, care mentionez imi era si vecina.M-am intors dupa doua saptamani fiindca incepea scoala si nu aveam ce face. Dupa, s-a terminat cu viata mea.Totul din ce in ce mai rau. Vruiam sa ma las de fumat ca daca ma prind sunt moarta.Dar nu pot! Fumez de draci.Fratimiu paraste incontinuu si daca ma fac cu placa. Dupa parerea alor mei trebuie sa ma spal pe cap o data la o luna si sa arat ca dracu.Asa ca trebuie sa ma spal pe cap pe ascuns la 3 noaptea, sa am grija sa nu-i trezesc ca daca ma prind sunt moarta.Si vacantele.s-a ales praful, prilej nou de suferinte.Ca sa-mi interzica sa ies si cu prietenii clar s-a ajuns prea departe.Ma simt mai rau ca o servitoare, as pleca dar nu pot, nu am unde.sad.Din cauza lor am fost considerata mereu o ciudata si o nebuna.Cand stateam la Campulung la nasimea ma duceam in fiecare noapte la cimitir si plangeam.Ma linistea.Era singurul loc unde ma puteam descarca.Dar acum, daca, mai stau si la bloc chiar ca nu mai ies deloc.SI imi baga pe gat teme.La mate.De parca ar rezolva ceva asa.Ma trateaza ca pe un animal.Cica totii parintii isi bat copii.Nimic nu ma doare mai mult ca nedreptatea.Prefer sa comentez.NU tac decat daca e vorba de mine.As trece si prin foc pentru prieteni.sunt cei mai pretiosi nu suport ideea ca i-as putea pierde.Si sincer prefer sa mor decat sa fiu asa cum vor ai mei si sa ma urasc eu pe mine.Sunt diferita si ei nu accepta asta.Au ideei preconcepute.Si am si eu niste vecini retardati ma parau ca ieseam iarna in maneca scurta.E fix problema mea.NUmai eu stiu cum ma simteam nu simteam nici caldura nici frig nici nimic.SImteam doar inima mea distrusa.M-au tocat marunt.As vrea sa dau timpul inapoi sa incerc sa schimb ceva sau sa ma las calcata in picioare.NU mai am pentru ce lupta, nimeni nu ma iubeste, pot sa-mi faca ce vor dar nu sa comeneze de prietenii mei.Cred ei ca stiu totul ce sa spun? Ieri seara fratimiu m-a parat ca plangeam si face taicamiu ce motive ai tu sa plangi? hai sa-ti dam motive.Si iar a dat in mine. Puteau sa ma bata oricat asta nu inseamna ca as fi putut sa ma opresc din plans.Desi am incercat.Lor le face bine sa ma vada asa.Dar nu reuseam.M-a batut pana a rupt cureaua pe mine.Ma simt inutila.As vrea sa fiu o persoana mai buna sa fiu alaturi de prieteni dar nu am cum.In fiecare seara plang si sper ca nimeni sa indure ce indur eu. Poate trebuie sa platesc pentru greselile pe care l-am facut dar nu mai pot! Mersi ca ti-ai irosit timpul cu una ca mine ca ai citit asta si iti doresc din toata inima o viata frumoasa.

| Lyndsey explică (pentru anonim_4396):

Imi pare sincer rau pentru tine... Scuza-ma ca intreb... dar, cati ani ai? dar fratele tau?

| Lyndsey explică (pentru anonim_4396):

Lasa-mi id-ul tau printr-un mesaj si o sa iti dau niste sfaturi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lyndsey):

Ok multumesc mult.

| k1NNNdeR a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer o astept deoarece am aceeasi poveste ca a Andreei, doar ca fara plansete si fumat pe ascuns. Ajung acasa arunc ghiozdanul pe jos, pun mana pe telefon, imi sun toti prieteni...nici unu nu raspunde. Ziua urmatoare imi sun colegii sa iesim la un film ghici ce toti spun NU.Ma duc la bunicamea ca poate acolo aia/alea is mai prezente/prezenti.TOTAL GRESIT toti prieteni mei buni erau la mare. Apoi vin acasa, la bloc.Ma cheama un prieten in parc.Imi iau telefonul afara ca de CE SE POATE INTAMPLA? Merg eu in parc linistit urc sus la Turnul lui Stefan cel Mare si bag mana in buzunar....Liniste si pace telefonul OUT.Am ramas si fara telefon si aveam LG Optimus Sol(Sorry de reclama). Macar cand ajung la scoala imi vad colegii mai fac caterinca in pauze/ore.Mai trag un pic de timp cand ma cearta profa ca sa treaca ora.
Deci concluzia e ca da astept scoala cu nerabdare.

| AndreeaFarasperante a răspuns (pentru k1NNNdeR):

Succes si sa treci cu bine peste toate!

| LastNight1324235436 a răspuns:

NU! Pentru ca o urasc! xd xd xd devil

| InViataReala a răspuns:

Nu nu o astept!

| 현주 a răspuns:

Nu aştept şcoala, profit de vacanţă cât mai am timp.

| Sl0 a răspuns:

Nu, nu o asteptam