| Saiko93 a întrebat:

Aud des in ultima vreme " Merge treaba? " Are vreo semnificatie ascunsa sau care e faza ca devine repetitiva si plictisitoare... :p Nu ii vad rostul si e foarte stupida avand in vedere ca noi ca romani ne omoram, uneori, cu munca... De intelege careva unde bat -.- Dau funda!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu locul de munca daca esti bine la bani si daca iti place aia vrea sa zica de fel.

| Lioana a răspuns:

E un fel de "Ce mai faci?" spus altfel. Adica te intreaba daca iti merge bine.
E o întrebare banala pe care o pun oamenii când vor sa discute si nu gasesc subiecte. O provocare la a vorbi despre tine.

| 1997onur a răspuns:

Aum auzit și eu uneori vorba asta și nu am înțeles-o nici eu.