| anonim_4396 a întrebat:

Avocat sau judecator?
Buna ziua! Daca ar fi sa alegeti dintre cele 2 meserii care vi se pare cea mai buna? Unde se castiga cei mai multi bani? Unde munca e mai putin stresanta? Unde sunt satisfactiile cele mai mari? Si, de ce nu, care dintre cele 2 prezinta cel mai scazut factor de risc?

3 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Avocat. Nu te faci vinovat de judecata cu care judeci, ci pledezi de fiecare data pentru adevăr. Satisfacția nu trebuie sa fie data de câștigul in bani ci de succesul care il ai in apărarea adevărului in fiecare caz.

| anonim_4396 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Pe care il ai*

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe nici unul. Insa știind pe pielea mea cat de corupta este justiția, stiu cat de important este rolul unui avocat necorupt. Numai ca si aceștia sunt rari.