| Umbramafiotul a întrebat:

Ba frate cu ce te alegi cand mori?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pierzi tot si ramai cu ce ai facut pe pamant bine sau rau ca sa stie Dumnezeu unde iti trimite sufletul

| cristi202 a răspuns:

Te alegi cu ce ai ales de-a lungul vietii. Alegeri care te-au facut OM, sau doar un simplu muritor, Alegeri care te duc in rai, sau in iad. Sau crezi ca totul e gata la moarte?

| baru a răspuns:

Inchizi un intreg...

| RAY a răspuns:

Cu faptul ca ai existat, sunt atatea persoane care nu au avut ocazia ta sau sunt bonavi etc

Matematic vb o xxxx200 de milioane de spermatoizi ai fost norocos ca tu ai castigat cursa aia

| Violleta2022 a răspuns:

Te alegi cu un suflet nemuritor, daca exista lumea cealalta... happy
Cred totusi ca-i important ce lasam in urma: mostenirea noastra "fizica" prin progenituri, cea materiala prin propietati si bunuri facute de noi si lasate familiei, prin spritualitate, ori arta, ori la ce am fost buni si am contribuit pe lumea asta sa o dezvoltam, sau sa o ridicam samd.

| anonimg a răspuns:

Fizic, cu viermi :d
Iar în funcție de cum a fost caracterul, cu aduceri aminte dacă omul a fost bun.
Dar speranța creștinului este dincolo de moarte. După acest somn, la vremea stabilită de Dumnezeu, El va învia pe toți oamenii. Si in funcție de caracterul lor vor avea sau nu parte de viata vesnica.

| Sn4k3 a răspuns:

Cu o inmormantarewinking

| justanotheruser99 a răspuns:

Practic cu nimic.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Avem corp fizic(haina exterioara), astral, mental si suflet.
Cand se strica corpul fizic il aruncam in cimitir.
Dar raman celelalte, impreuna cu experienta acumulata.
Aventura continua, nu se opreste din cauza unei haine stricate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu nimic. Mai rau, ramai dat uitarii dupa un timp ca si cand nu ai fost. I-am zisasta si unuia care se credea mai cu mot ca toti, ca are bani si dreptul sa ma priveasca de sus. I-am zis, in curand amandoi vom fi la fel, unul langa altul cu doar un costum de haine. Vom fi uitati de toti si nimeni nu isi va aduce aminte cine am fost si ce am avut. laughing

| ABCD122 a răspuns:

Cu nimic laughing

| Claudiu1905 a răspuns:

Intreaba-i pe cei care au practicat.

| jon987654321 a răspuns:

Cu pla moarta, ai murit mort ramai.

| Softe a răspuns:

Te alegi cu lucruri bune sau rele, depinde ce ai făcut în toată viața ta, totul se va alege la judecata de apoi.

| renicreto a răspuns:

Poti sa te reincarnezi si sa torturezi persoanele! (glumesc)