| alienkros a întrebat:

Ba la liceu as vrea stiinte sociale ca vreau sama fac ori avocat ori psiholog... Ideea e ca intra 11-a la liceu meu se fac mai multe optionale la care trebuie sa alegi specific profilului... Eu vreau sa aleg ori Drepturile omului dau Psihologie aplicata. Care e mai buna meseria? Mai banoasa?

1 răspuns:
| DakotaRoyse a răspuns:

Tu alege ce vrei tu să faci, nu "care e mai bănoasă". Ambele sunt bănoase dacă ajungi să le şi practici, în timp.
Şi-n plus, nu contează absolut deloc ce faci în liceu.