| Marian112p a întrebat:

Bai oameni buni! Am rămas fără prieteni, fără nimic pur și simplu din cauza jobului doar ca am un trai mai bun pentru care am muncit și am invatat pe rupte am reusit sa rămân fără prieteni. Nu mai suna nimeni, nu mai nimic din cauza ca sunt omul care conduce metroul "sunt cineva" asta este argumentul, poate toți prietenii mei nu sunt "asa bine pusi" dar totuși. Ma simt singur, nu aștept răspunsuri. Vreau sa știu doar ca cineva citește aceste rânduri.

37 răspunsuri:
| Superior a răspuns (pentru Mosotti):

Adevarat.
Majoritatea "prietenilor" pe care un tip mai "sufletist" ii pretuieste sunt de fapt oameni de pierdut timpul si nimic mai mult.
Din 10-20 indivizi pe care ii consideram "prieteni" am ramas doar cu 2 in contact. Unii dintre ei chiar ii pot considera dusmani, nu ca le-am facut ceva, dar din invidie/rautate ma barfeau pe la spate sau imi faceau "zile fripte".

| Superior a răspuns:

Mai da-i d**** de "prieteni".
Daca gasesti pe cineva de incredere,bine, daca nu, nu.
Ai grija de familia ta, nu-ti face griji pentru niste necunoscuti.
Eventual cauta-ti o prietena, sau nu.

| Celcestietot a răspuns:

Un ''nou'' inceput poate fi oricand, iti poti face prieteni cand doresti, nu este tarziu, fii optimistwinking!

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

Nu vad ce mare invidie ar avea pentru un conducator de metrou. stai atatea ore sub pamant.

| Mosotti a răspuns (pentru Superior):

Eu am doar trei prieteni f buni si atat, dar ca lumea, nu doar de pierdut timpul, am stiut sa imi fac prieteniile. Suntem la bine si la rau impreuna, nu doar la distractie. Adica de mult s-a trecut cu bine de treaba cu "prietenu la nevoie se cunoaste".

| Yuoia a răspuns:

Ce inseamna "trai mai bun"? Bani mai multi? Iata ca ti-au adus singuratatea.
Pentru mine, in traiul ala bun, intra si prietenii. Ei sar sa te ajute cand ai nevoie. Cu ei iti petreci timpul liber si te simti bine. Cu ei te sfatuiesti cand nu stii ce sa faci; si ce bine este!
Poate ar fi bine ca dupa orele de munca sa nu-ti mai iei alt job ci sa fugi sa-ti faci prieteni. Altii noi daca cei vechi te-au parasit definitiv.
Prefer un cartof la gratar cu prietenii decat sa afisez un lux acasa dar pe care nu il vad decat eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo ție! Eu aș prefera să fu în locul tău, să am un serviciu frumos cu un salariu satisfăcător.
Singur și cu bani poți face multe, de exemplu să călătorești. E mult mai mișto de unul singur. big grin