| andulicious a întrebat:

Bonjour! Daca ma duc la liceu, profil stiinte sociale ce pot sa ma fac?! Exemplu: doctor, vanzator, brutar... etc

fundoiii :3

2 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Poti alege orice facultate vrei indiferent de profil. Poti da chiar si la medicina sau matematica, insa in timpul facultatii se vor observa lacunele.Cand intri la liceu nu prea stii ce vrei sa faci in viitor motiv pentru care te sfatuiesc sa urmezi un profil real ca mai tarziu sa ai alternativa.

| beatbox97alex a răspuns:

Poti deveni avocat, procuror, jurnalist, dar si doctor daca ai o pregatire in pluswinking