| General a întrebat:

Bun deci ma gândesc de mult timp sa emigrez problemele sunt mai multe m-am saturat sa lucrez pe bani putini în provincie. Ideea e ca nu am facultate sau ceva în domeniu tehnic experiență în munca prea multa nu sunt nici prea tânăr sau voinic prieteni nici din ăștia nu am. Ce meserie pot sa învăț repede sa mi asigure un job bine platit în strainatate. Fără chestii de IT sau alte minuni cripto.

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Măcelar.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Măcelar. Instalator apă-canal.

| johnnny123 a răspuns:

Să ne înțelegem: lucrezi pe bani puțini pentru că nu știi să faci nimic, nu pentru că ești în România.

Deci emigrarea nu-ți va rezolva problema. Dacă nu știi să faci nimic aici, nu vei știi să faci nimic nici acolo. Iar acolo, pe lângă că nu știi să faci nimic, mai ești și imigrant, deci o dificultate în plus.

| General explică (pentru johnnny123):

Mai bine te abții. Sunt prea multi capabili din ăștia ca tine fără soluții.

Răspuns utilizator avertizat
| General explică (pentru alexxxxxxxxxxxxzzzzz):

Am mai multa carte decât ai tu lipsă bun simț.

Răspuns utilizator avertizat
| General explică (pentru alexxxxxxxxxxxxzzzzz):

Bai dobitocule tu in general chiar îți închipui că ști ce vorbesti.

| johnnny123 a răspuns (pentru General):

Tocmai asta este problema ta: Cauți soluțiile în locuri greșite. Soluțiile trebuie să vină de la tine, nu din exterior. Ca să fii bine plătit trebuie să ai ceva de oferit.

Mult succes în străinătate! Sunt sigur că te așteaptă acolo cu covorul roșu întins și cu un post de director de bancă.

| Drake21 a răspuns:

N ai ce face, e bine si la noi daca vezi m ai bine optiunile, te poti baga receptionist daca spui ca nu esti voinic, te poti duce si ospatar la festivale sambata duminica 7-8 mil din prima, lejer ajungi si la noi ca in west

| pufulescu0o a răspuns:

Sadrian46 are dreptate, nu se cauta neaparat persoane calificate pentru munca in strainatate. Macelar, muncitor in depozit, muncitor in fabrica de conserve, sofer categoria B, spalator auto, daca ai noroc chiar pe un santier. Ti-am dat aici doar exemplele pe care le stiu in Germania. Ia siteurile de recrutari la puricat si intreaba pe la toate firmele pe care le gasesti.
Strange ban pe ban si fa-ti un permis categoria C, asa iti cresti si sansele si salariul in strainatate.
Mai am exemple, dar nu stiu ce iti place tie si cat vrei sa te aventurezi.

Răspuns utilizator avertizat