| тeddyвeαr a întrebat:

Bun TPU! Am si eu o intrebare. Acum cateva zile am mers la psiholoaga scolii si mi-a dat un test pentru a vedea ce voi ajunge[cariera], si mi-a iesit Web Design. Intrebarea este: Web Desingnerii sunt platiti bine? Si ce mai exact fac? [stiu partial... nu tot]

Funda.

Răspuns Câştigător
| drhotzu a răspuns:

Ca sa te linistesc, eu lucrez in creatie publicitara, si sa stii ca tot ce tine de creatie grafica este foarte bine platit. dar nu printr-un test o sa iti spuna cineva ce o sa te faci cand o sa fii mare laughing
si acum uite si un alt aspect daca testul ala se dadea cand la inceputul anilor `90 sau si mai grav 80 ce iti iesea? ca o sa te faci grafician de afise de strada?

4 răspunsuri:
| greenmoon a răspuns:

Un sfat iti dau, atat. Nu te ghida sub nicio forma in functie de ceilalti, mai ales de niste hartii pe care cei ce vor sa isi desfasoare activitatea doar pentru ochii personalului scolii,,, ti le baga pe gat" involuntar. Traieste-ti pasiunile mai intai, si mai tarziu vei simti cu adevarat ce este potrivit pentru tine in viata. Eu una am fost la patru psihologi, avand mii de teste, printre care si frivolitati d-astea; am realizat ilogica ordinii intrebarilor si variantele de raspus insuficiente, ramanand dezamagita.
Iar in acea meserie lucrezi pe net, de acasa, (de fapt, de unde te afli) intr-un spatiu virtual, desigur, special pentru designeri sau ceva asemanator, unde improvizezi! - o zic, fiindca stiu o persoana cu acest job, deci ceea ce face. Dar totusi, exista Google si detalii.

| claudiu11re a răspuns:

Si tu crezi in prostiile astea? ca vei ajunge asta sa lucrezi in design ...stai linistit niciodata nu se stie ce e maine

| reaper a răspuns:

Caut web designeri / programatori / graficieni cu plata la proiect, imi puteti scrie pe mail, TPU@reapdevelopment.com

| тeddyвeαr explică:

Am intrebat si eu big grin