| anonim_4396 a întrebat:

Aș avea oportunitatea de a merge în Rusia să îmi continui studiile ( facultatea). Credeți că este o idee bună?

9 răspunsuri:
| Nikolaus a răspuns:

Rusia zici? Oricum oriunde altundeva e mai bine in tara dar ma rog. Rusia... Daca mi s-ar oferi oportunitatea de a pleca altundeva as face-o dar m-as gandi de mai multe ori la Rusia. N-ar fi in planurile mele aceasta tara. Mai degraba ma gandeam la Franta, Germania, UK sau alta tara din Europa, in fine...
Sincer nu CRED ca m-as duce in Rusia, depinde de mai multe lucruri, dar personal nu m-as duce cu toate ca ador limba lor, o consider foarte interesanta si suna "beton" dar nu cred, ar fi o decizie grea... Pe de-o parte as vrea s-o tai din tara cat mai repede sa descopar alte tari, mai ales ca in Rusia ai ce vedea dar pe de alta parte parca ceva imi zice sa nu...
N-as vrea nicidecum sa fiu pus in situatia ta, cred ca n-as mai dormi nopti intregi, ma bucur ca nu sunt in locul tau, sincer acum, mi-ar fi prea greu sa aleg. Daca ar fi Franta, Germania sau UK nici nu ma mai gandeam de 2 ori, sunam toate neamurile si le ziceam direct "Eu am taiat-o in Franta, salutare!"

suntserios
| suntserios a răspuns:

Rusia? Nu cred ca e cea mai buna varianta avand in vedere economia lor, lipsa relatiilor cu UE

| corbulalbrosu a răspuns:

Este strict alegerea ta unde doresti sa-ti continui studiile superioare. Insa ceea ce conteaza cu adevarat este reputatia Universitatii respective pe plan mondial precum si capacitatea ta de a asimila informatiile. Poti urma cursurile unei facultati din cele mai reputate/renumite centre universitare din lume dar la terminare sa devii doar posesorul unei coli de hartie frumos colorata. Succes.

| Maria_Ana_2002_1qOw a răspuns:

De ce sa nu fie! Eu in locul tau as merge mai ales daca as sti limba! Dar daca nu o sti poti sa ei niste lectii.

| darrio2007 a răspuns:

Chiar deloc.Ar fi ultima tara unde as face asta.

| Gabriell1992 a răspuns:

Depinde ce universitate vei urma. Daca vei urma o universitate de prestigiu, da, merita, dar daca vei merge la una dintr-un oras de care nu a auzit nimeni, mai bine ramai in Romania.

| IonutzMariusz a răspuns:

Ai ajuns în Rusia ești a lui Putin!

| peperonies a răspuns:

Absolut deloc.

| PeFuga a răspuns:

Nu e o idee prea buna...