| AlexandraN21 a întrebat:

Bună! A depus cineva CV-ul la ENGIE? Știe cineva cat durează procesul de recrutare?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat de multi aplicanti sunt.
Dac ain 3 zile strange 100 de CV-uri, se incheie procesul de colecatre si s etrece la cel de sortare si chemare la interviu.
Daca in 3 zile se aduna doar 2 CV-uri, atunci se mai astepta 1-2 saptamani sa se stranga mai multe.
Bineinteles depinde de urgenta companiei, daca are perosnal lipsa, in concediu medical sau de odihna, sau cineva a plecat peste noapt, atunci se urgenteaza recrutarea.
Daca este doar o selectie de personal, in vederea expansiunii companiei, atunci este timp sa se angajez personal care le plac celor din conducere si procesul poate dura 1-2 luni, pana gasesc pe cineva cu care sunt multumiti.

| StimabiluI a răspuns:

Nu-ți face iluzii că va fi o recrutare pe bune, companiile de utilități sunt reminiscențe ale fostelor companii de stat, unde în mod evident angajările se fac numai pe pile iar anunțurile sunt postate de formă.