| mihaela1510 a întrebat:

Aș vrea să vă cer un sfat. Sunt clasa a8 și aş vrea să fac liceul în Italia, dar nu ştiu prea bine limba. Să rămân in Romania sau sa merg in Italia?

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Fa-ti liceul in Romania, invata italiana in timp ce faci liceul si dupa fa facultate in Italia daca chiar vrei. Dar nu vad de ce ai face asta...

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Limba italiana este usoara. Mergi cu curaj. Sunt alte conditii acolo si esti tanara. Vei putea trece usor peste greutati care uneori par insurmontabile. Curaj!

| Ionuţ_Bogdan_2000 a răspuns:

Sa stii ca se face mai multa carte la noi in tara. Parerea mea e sa faci liceul aici, iar dupa poti merge la facultate in Italia sau in alta tara.