| Anonimul151 a întrebat:

Bună.

Această întrebare este pentru o prietenă.

Ce liceu trebuie să urmezi ca să te poți face profesor de religie? Trebuie făcută și facultate? ( e obligatorie pentru această meserie )?

Pentru profesor de modul cum ar fi ( PBA- Procese de bază în alimentație), sau ai modul care se preda la liceele cu profil de turism, ce trebuie să faci să poți ajunge profesor de modul? Trebuie să urmezi o facultate? Ce facultate trebuie?

Ambele întrebări sunt pentru acea prietenă.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Pentru prima facultatea de teologie pe religia dorita, pe al doilea inginerie alimentara. La ambele iti trebuie modul pedagogic de nivel 1.

| Anonimul151 explică (pentru Wr3nch):

Ok. Mersi mult.

Deci ambele sunt facultăți nu? La a doua trebuie facultatea de inginerie alimentară.

Facultatea aceasta se găsește în cele de turism sau sunt diferite?

1 răspuns: