| Marrythenight a întrebat:

Acum sunt a8a, voi alege stiinte ale naturii, in viitorul apropiat, cu gandul de a da la medicina. Ma gandesc serios ca la tezele de matematica, o mai duc, dar mi-e groaza sa dau bac la mate...In schimb chimia si biologia imi plac.E posibil ca la inceputul clasei a12-a sa ma mut la uman, ca sa nu mai dau bacul la mate? am inteles ca trebuie sa dau diferente(sau nu?) la ce trebuie sa dau?

2 răspunsuri:
| DianaDobritoiu a răspuns:

Daca vei da la stiinte ale naturii, eu te sfatuiesc sa ramai acolo si sa dai si bac-ul la mate deoarece nu e asa greu. Plus de asta sa te transferi in ultimul an la alt profil mi se pare greu deoarece trebuie sa te apuci de invatat temeinic istorie deoarece istoria care o vei face la stiinte ale naturii nu se compara cu cea de la sociale. Si oricum daca te transferi nu trebuie sa dai nici un test sau asa ceva. Sper ca ti-am fost de ajutor... happy

| Marrythenight explică (pentru DianaDobritoiu):

Am intrat deja la stiinte big grin