| anonim_4396 a întrebat:

Buna,ajutati-ma! Sunt clasa a7-a si ma gandesc nu numai la liceu,ci si la facultate,asadar meserie.Un preot mi-a spus ca o sa devin aceea meserie pe care mi-a spus-o(nu o precizez decat la cererea voastra),iar chestia asta m-a derutat,adica nu stiu ca sa devin, sincer va spun, adica nu ma gandeam la meseria asta atat de mult(ma gandeam si inainte)pana sa mi-o spuna si nu stiu! Funda

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Preotul nu minte, asculta-l!

| AnaAna23 a răspuns (pentru neutrino):

M-a derutat chestia asta, eu chiar ma gandeam la meseria respectiva si chiar nu stiu, sunt de-abia a7-a dar ma gandesc din cand in cand

| AliGab a răspuns:

Ana, preotul este si el om si nu are veleitati de ghicitor. Este bine sa asculti preotii daca iti vor binele, si daca simti ca ceea ce iti spune el este si ceea ce iti doresti tu. Daca nu, atunci spune ce iti doresti.
Pentru mai departe vezi ce iti place mai mult: stiintele umane sau cele reale (gen mate) si in functie de ce te simti mai atrasa, urmeaza studiile in acea directie. In viata tebuie sa iti si placa ceea ce faci. Spor in cele bune