| stefania_3113 a întrebat:

Buna all, as vrea si eu sa stiu daca a fi actor este asa de greu precum pare, voi ce credeti? luati id stefymar97 si daca vreti sa vb vb dar raspunsurile le vreau pe TPU, mersi anticipat

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

A fi actor nu e mai greu decat orice alta meserie, daca ti-o alegi fara a tine cont de talentele cu care te-a inzestrat natura, de aptitudini si insusiri fizice sau psihice.Este drept ca trebuie sa mai tii seama si de specificul societatii in care traiesti, si de cerintele acesteia. Dar daca esti foarte bun intr-o meserie, daca esti si perseverent in a-ti cauta drumul, totul este posibil.Numai bine.

1 răspuns:
| CARMENCITA a răspuns:

In Romania este greu sa fii actor.Depinde la ce te-ai referit.La cat de greu este sa joci sau sa gasesti un rol.Ca sa fii actor de teatru este greu daca nu poti memora usor, repeti aceiasi piesa de teatru de te saturi, toti stau cu ochii pe tine nu esti apreciat, se plateste putin.Ca sa fii actor de film este o joaca.Asa ma jucam cand eram copil cu prietenele, doar ca noi eram si regizori si actori, scenaristi si nu aveam jucarii si imbracaminte cum au actorii.Parerea mea este ca ei se joaca, au si jucarii si mai i-au si baniMai nasol ca trebuie sa spui ce e scris in scenariu nu ce consideri tu.Asa sa te tot joci toata viata.Ai cu cine, ai si conditii si primesti si bani. Dar trebuie sa respecti scenariul si ce zice regizorul si uneori poate nu-ti convine, dar asta e. Poate sa fii actor in America sau in Europa, dar nu in RomaniaPoate Franta, Italia, Spania, chiar si Germania.In Romania nu se fac filme in care sa-mi doresc sa jocSe fac telenovele. E si asta ceva.La noi nu se fac castinguri publice sa poata participa oricine