| Cutuuuuu a întrebat:

Buna ...Am 13 ani si ador sa joc teatru (pot sa fac sa imi curga lacrimi) fara sa fac eforturi mari gen : Ceapa picaturi etc ba chiar si cant iar cand vad un film care imi place imi ramane in suflet si ma gandesc numai numai la el...Ce faclutate ar trebui sa fac sa devin actrita si ce eforturi ar trebuie. sa faca parintiii cam cat costa o asemenea facultate?! Multumesc pentru ajutorul dat happy

Răspuns Câştigător
| BiancaBB a răspuns:

Teatrul nu presupune numai capacitatea de a-ti face lacrimile sa curga fara efort. Teatrul e arta.Consta in metamorfoza. Trebuie sa simti trairile pe care ti le impui odata cu interpretarea unui rol. Trebuie sa te transpui cu totul personajului tau, trebuie sa poti sa simti lumea, frumosul, dar si necazul, sa te dedici. Ca sa fii artist si sa traiesti in lumea teatrului, e necesar sa te vinzi acestei lumi. Nu poti sa fii actor asa,... oricum. Toti ducem ceapa inspre ochi si lacrimam, dar nu toti suntem facuti pentru teatru. happy

2 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Ar trebui sa te duci la Facultatea de teatru. Daca chiar te pasioneaza aceasta arta, incearc-o! Ai nevoie de exersare...
Poti citi mai multe aici:
http://www.unatc.ro/teatru/

| BiancaBB a răspuns:

Multumesc pentru funda! Gandeste-te bine ce vei face pe viitor. Ai ajutorul meu, aici, oricand. happy