| americanu00334567 a întrebat:

Am 13 ani si imi doresc sa ajung profesor de matematica, ce liceu ar trebui sa urmez? (din Suceava) Mentionez ca sunt de 10 la matematica, fizica si chimie (iubesc aceste materii) si chiar imi place aceasta meserie. Poate doar unele probleme de olimpiade si concursuri foarte grele ma ajuta profesorul. Am la toate obiectele media 10, e bun liceul teoretic Stefan cel Mare?

3 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Un liceu bun pe profilul real, nu conteaza, trebuie sa faci facultate ca sa ajungi profesor, facultatea de matematica...

| Catabtr23 a răspuns:

Petru Rares, cred.

| Seby2661998 a răspuns:

Cel mai bine ar fi daca ai avea o situatie financiara buna, parerea mea ar fi sa te orientezi spre Bucuresti...un oras,, cat de cat, modern cu mai multe posibilitati decat ca la Suceava..ma rog..si dacaa tot zici ca esti de 10 ar trebui sa primesti de la scoala o bursa de merit care sa te ajute sa iti continui studiile! happy Poate ma ajuti si pe mine la anumite teste ca sunt praf la mate! laughing Bafta! happy