| Angel977 a întrebat:

am 13 ani si ma gandesc sa imi fac o firma sa lucrez ca psiholog, mama zice ca-i prea devreme sa ma gandesc la asta, voi ce parere aveti? e prea devreme sa ma gandesc sa afaceri de la 13 ani?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa te gandesti nu este nici o problema, sa faci practic o firma este, deoarece nu ai 18 ani, pana atunci nu poti infiinta legal o firma. Numai bine!

| FoarteLetargic a răspuns:

E bine sa te gandesti la viitorul tau.
Numai bine!

| lalabell a răspuns:

Da e mult prea devreme, o afacere implica mult mai mult decat un capital si un sediu, eu am facut liceu economic pe filiera economie, si sunt la facultate finante banci, crede-ma ca ati deschide o afacere implica foarte multa responsabilitate, timp bani pierduti pe care nu ii recuperezi in primele luni ci poate in primii ani! te sfatuiesc daca te atrag afacerile sa urmezi un liceu de specialitate macar, si atunci o sa iti dai seama ce implica, e mult de explicat...

| Adinkra a răspuns:

Ce fel de evaluare psihologica ai putea oferi tu la 13 ani? de exemplu daca vine un tip de 45 de ani la tine care spune ca viseaza zilnic ca isi omoara nevasta ce sfaturi i-ai da?

| mika3la a răspuns:

Pai cam la 13 ani nu-ti da nimeni acordul pentru o firma. Nu e devrema sa te gandesti la afaceri, dar nici chiar asa. Eu cand eram mica pe la 10-11 ani am vandut rosii, am facut tatoaje, am vandut ceai si ciocolata calda. Deci o afacere din asta mica poti sa-ti faci, dar iti spun din propria experienta ca nu castigi cine stie ce. Ai putea sa-ti consiliezi prieteni sau vecinii daca tot vrei sa faci asa ceva.mult noroclove struck

| ValiPopescu a răspuns:

happy e bine ca te gandesti ce vrei sa faci in viata ...doar ca pe la 23 ani...e foarte posibil sa iti schimbi mult "planurile"

| clneva a răspuns:

Eu zic ca pana faci tu varsta la care sa poti sa faci o firma mai bine te gandesti sa inveti