| Azo9 a întrebat:

am 14 ani si in viitor as vrea sa devin psiholog ce liceu ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| diaac a răspuns:

Faci orice liceu vrei, de preferat un profil care sa iti placa si sa iti fie usor sa iei note bune la bac. Facultatea de psihologie trebuie sa o ai. Daca vrei si liceu cu profilul cel mai compatibil, sunt stiintele sociale, sau daca te intereseaza latura educationala a psihologiei ai putea face liceul pedagogic, dar nu conteaza profilul liceului. Stiu persoane care au fost si la real si au devenit psihologi.

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Iti recomand un liceu teoretic,iar profiluri:stiinte sociale,filologie sau filologie bilingv si stiinte ale naturii e bun,stiu de ce ti-l recomand,chiar daca se face mate, chimie, fizica, biologie, ma gandesc ca poate te vei razgandi candva si te-ar putea ajuta.Succes orice-ai face! happy

| DanutuZipper a răspuns:

Pedagogic