| SapLla a întrebat:

Bună. Am 14 ani. Știe careva un hotel de pe litoral care angajează la 14 ani (la staff de bucătărie ceva sau orice). De preferat Neptun, Jupiter. Vara.
Mulțumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil asa ceva, fiindca este ilegal sa se angajeze copilasi atat de mici.

Legea spune clar: PESTE 15 ani si numai cu acordul scris al ambilor parinti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimeni având un vedere că e ilegal sa angajezi la 14 ani

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te angajează la 14 ani.

| dullcat a răspuns:

Buna.Esti inca prea mic sa lucrezi, asadar mai asteapta cativa ani si bucura-te de timpul liber intr-un mod util, caci iti va fi dor de el!

| gabicoo a răspuns:

Vârsta minimă pentru angajare este 16 ani.

| mont a răspuns:

E prea devreme să te gândești la muncă pe litoral apoi legal nu (prea) e să muncești la 14 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai așteaptă doi ani! Trăiește-ți copilăria! Vei munci pana la 70 de ani după noile legi!

| ALM2000RO a răspuns:

Nu poți lucra legal decât de la 16 ani. Sau de la 15 dar doar cu acordul scris al părintelui sau tutorelui.

| SapLla explică:

Și să fie cu tot cu, cazare.