| Boooaaaaarrrrruuuuuuu a întrebat:

Buna, am 15 și din câte stiu, cu semnătura părinților pot sa lucrez legal, am nevoie neaparat de un loc de munca (baby-sitter, ospătar, orice se împlinește vârstei) sunt din Oradea și caut cât mai urgent, am nevoie de bani, dacă ar putea cineva sa ma ajute și un sfat ar fi bine venit

2 răspunsuri:
| Alexia1208 a răspuns:

Bună! Încearcă la Oriflame. Te promovezi pe rețelele de socializare și ești activa in campanii

| Violleta2022 a răspuns:

De ce ai nevoie de bani la 15 ani?
cand stai in casa parintilor, pe mancarea si cheltuiala lor?
La 15 ani este posibil un part-time, ca spalator de vase, nu ospatar, fiindca pentru ospatar trebuie sa ai minim 12 calse si curs special de ospatari. ca baby-siter poti lucra pe la vecini, nicum printr-o agentie care cere personal calificat, care trebuei sa aiba peste 18 ani. este chestie de cazier judicar, de curs de prim ajutor si asamd.
Din punctul meu de vedere, important la 15 anie ste sa stai cuminte acasa si sa pui mana serios pe carte, sa inveti.